kalendar2015_b

Міжнародний волонтерський табір завершив роботу в ДІКЗ “Межибіж”

У Меджибізькій фортеці завершив свою роботу волонтерський табір “Середньовічний бастіон 2016″. Впродовж двох тижнів молоді волонтери з європейських країн брали участь в археологічних дослідженнях і водночас, проживаючи у Меджибожі, пізнавали історію та сучасне життя України.медж2
Щире захоплення науковими дослідженнями, цікавість до подорожей, бажання віддати частку праці пам’яткам і англійська мова як засіб міжнародного спілкування об’єднали молодих людей з Англії, Чехії та Туреччини. Під спекотним серпневим сонцем вони допомагали археологам у нелегкій роботі: розкопках місця перебування первісної людини поблизу Меджибожа. А вечірній час був присвячений екскурсіям історичними місцями Меджибожа та Подільського краю, знайомству з фактами багатогранної, часто драматичної, але надзвичайно багатої на події історії України та її пам’ятками.
Прощаючись з Меджибізькою фортецею, Фаті Айбар (Туреччина) наголосив: “Я полюбив Меджибіж. Він дуже відрізняється від інших місць своєю природою і пам’ятками. Мені дуже сподобалась археологічна праця, адже я у цей час знайшов деякі давні артефакти”.
Міхал Зікмунд (Чехія) висловлює захоплення меджибізькою старожитністю: “Я два тижні прожив у цьому незвичайному місті з багатою історією. Враження на мене справили руїни старовинного костелу, де бачився з своєю коханою Тадеуш Костюшко, місця, де зародився всесвітній хасидизм. Меджибіж сьогодні невеликий, але тут відбувалося дуже багато видатних подій”.медж1
Своїми враженнями від двох тижнів у Меджибожі поділився Алек Ньютон (Англія): “Мені цікаво було дізнатися не тільки про історію України, але й про її культуру, її традиції. Щодня я куштував нову місцеву їжу, зокрема борщ. Також в Меджибізькій фортеці є вражаючі музеї, які розповідають про історію України. Я вже був в Україні до цього , але не мав такого досвіду місцевого життя. Я стовідсотково рекомендую всім побувати тут”.
Підбиваючи підсумок міжнародної волонтерської програми, її науковий керівник, старший науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Віктор Вєтров відзначив: “Для всіх нас це був чудовий та корисний час: час можливостей, час порозуміння та спільної наукової роботи. У Меджибожі почався ваш шлях до практичної археології, і ви запам’ятаєте ці захоплюючі дні на все життя”.
Організаторами волонтерського трудового табору “Середньовічний бастіон 2016″ виступили Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” і Львівська молодіжна громадська організація “Union Forum”. Безпосередню допомогу у проведенні табору, а також допомогу в якості перекладачів надавали Марта Мураль і Аліна Мулик, яким Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” висловлює щиру вдячність. Археологічні та волонтерські програми сезону 2016 року у Меджибізькій фортеці триватимуть далі.

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Травень 2023
П В С Ч П С Н
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031