Під такою назвою фахівці обласної бібліотеки для юнацтва провели 1 вересня перший урок для учнів НВК №10, ЗОШ№1, ЗОШ №6, колегіуму 16, ліцею №17. Мета уроку – формувати в учнів високий рівень національної свідомості, почуття патріотизму, гордості за приналежність до своєї Батьківщини, повагу та толерантність до інших народів, віру в краще майбутнє України, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити їй своєю працею, успішним навчанням, в разі потреби – стати на її захист.![юн4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/09/юн4-300x168.jpg)
2016 рік – рік 25-річчя незалежності нашої держави. Український інститут національної пам’яті назвав його Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у XX столітті.![юн5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/09/юн5-225x300.jpg)
Присутні на уроках учні отримали цікаву і змістовну інформацію про історію державотворення, державні символи України, про її видатних людей , визначні місця та цікаві факти про Україну. З великою вдячністю згадали Героїв Небесної сотні та учасників АТО. Особливу атмосферу створювали пісні, відео та вірші про Україну.![юн2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/09/юн2-300x168.jpg)
![юн3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/09/юн3-300x112.jpg)
![юн1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/09/юн1-300x225.jpg)