У в м. Ужгород відбулася 4-та Академія інтегрованого розвитку міст «Інтегрований розвиток міст України – культура та культурна спадщина як мотор розвитку міста». Сьогодні у багатьох українських містах історична архітектурна спадщина, на жаль, перебуває в незадовільному стані та не може ефективно використовуватися. Серед урбаністів назбирується креативний потенціал, який несе із собою економічний розвиток. Але для використання цього потенціалу в напрямку сталого розвитку міст бракує методів, фахових знань чи досвіду. Тому 4-та Академія інтегрованого розвитку міст була присвячена темі історичної спадщини міст і креативному сектору. Організаторами академії виступили Ужгородська міська рада та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH.![11-62](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/11-62-300x224.jpg)
Участь в академії від Хмельницької області взяли головний спеціаліст управління Валентина Лукашук, генеральний директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Василь Фенцур, начальник відділу з охорони культурної спадщини Кам’янець-Подільської міської ради Олександр Чухрій.![8-14](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/8-14-300x224.jpg)
Ключовою темою дводенної конференції було визначено вплив культурних проектів в поєднанні зі збереженням культурної (архітектурної) спадщини на процеси розвитку міста. Під час вступних презентацій обговорювалися передумови, можливості та роль сфери культури як поштовху для розвитку інших галузей життя міста, а також збереження та оновлення історичних міст в контексті інтегрованого розвитку міст на прикладі міст з Румунії, Німеччини та України.![21-662x420](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/21-662x420-300x190.jpg)
Учасники форуму у чотирьох робочих групах опрацьовували результати першого дня перебування в Ужгороді. Перша група аналізувала виклики та потреби, потенціал і можливості у розвитку пішохідної зони Ужгорода, друга опрацьовувала тему інформування, залучення та роботу з громадськістю в контексті інструментів і можливостей інтегрованого розвитку, третя обговорювала напрямки розвитку для пішохідної зони оточуючими громадськими просторами, четверта працювала над пропозиціями змін до Закону України “Про охорону культурної спадщини”. Після роботи в групах відбулася презентація результатів та обговорення узагальнених результатів.![201611031305391078](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/201611031305391078-300x225.jpg)
![3-30](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/3-30-300x224.jpg)
![10-1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/10-1-300x149.jpg)