В рамках проведення консультацій з громадськістю у бібліотеці відбулися громадські слухання у формі круглого столу “Бібліотека, сім’я, школа у вихованні молодого покоління”. Учасниками круглого столу стали: вчителі НВО №5, викладачі школи мистецтв, психолог ХНУ, представники Головного управління Національної поліції, патріотично-правового руху “ХОМА”, консультант книгарні “Є”, батьки.
Під час слухань були розглянуті питання: бібліотека, школа, сім’я – партнерство заради майбутнього,читання дітей в епоху Інтернет, співпраця на підтримку творчого розвитку особистості, бібліотека – центр спілкування та змістовного дозвілля дітей.
Учасники громадських слухань відзначили, що спільна співпраця школи, бібліотеки, громадських організацій дає результат розвитку дитини у майбутньому. Зокрема, психолог звернув увагу, що одне з головних завдань – навчити батьків спілкуватися зі своїми дітьми. Вчителі також підкреслили, що читання дітей – проблема державного рівня. Саме батьки повинні привити дитині любов до книги. Дітям не вистачає родинного спілкування, а бібліотека і школи завжди працювали у тандемі. Вони допомагають розвивати творчі та комунікативні здібності дітей.
Начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції Сергій Цимбалюк зазначив, що у нас немає зворотнього зв’язку між сім’єю, школою та іншими інституціями та запропонував шляхи співпраці.
Особливо зацікавило присутніх питання читання в епоху Інтернет. Юлія Рахно – молода поетеса, консультант книгарні “Є”, запевнила, що, не дивлячись на стрімкий розвиток інформаційних технологій, діти купують книги, читають, а також люблять обговорювати прочитане. А бібліотекарі підтвердили, що є багато можливостей залучити дітей до читання. Зокрема, ознайомили з блогом відділу користувачів дошкільників та учнів 1-4 класів “Сімейна бібліокомора”. Адже там є багато корисної інформації, зокрема, порад для батьків, щодо зацікавлення дітей книгою та читанням.![гром4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/гром4-300x168.jpg)
Також бібліотекарі відзначили роль обласної бібліотеки, як центру розвитку творчих здібностей дітей та організації дозвілля.
Усі учасники слухань твердо переконані у головному рішенні – тільки, об’єднавши зусилля сім’ї, школи, бібліотеки та багатьох інших соціальних інститутів, можна виховати високоморальне, гармонійно розвинене молоде покоління. Отож було розроблено план дій та визначено стратегію спільної співпраці.