У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів відбувся історичний екскурс “З болем в душі – назад у минуле”. У заході взяли участь учнівська молодь НВО № 5 та студенти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. Короткий екскурс в ті історичні події для поглиблення знань про Голодомор як геноцид Українського народу, його причини, перебіг і наслідки зробила провідний бібліотекар читального залу Олександра Кот та закликала долучатися молодих користувачів бібліотеки до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв Голодомору, зокрема акції “Запали свічку”.![голо](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/11/голо-300x200.jpg)
Тему психологічних наслідків Голодомору 1932-1933 років розкрила Антоніна Віговська – практичний психолог міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Про те, наскільки важливо пам’ятати про трагічні сторінки історії українського народу наголошував у своєму виступі Олег Погорілець – директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” та акцентував увагу присутніх на історичній спадщині музею пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині в ДІКЗ “Межибіж”. Бібліотека отримала в подарунок від Олега Погорільця збірник статей, присвячених творцеві музею пам’яті Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині, народному художнику України Миколі Мазуру “Молитва Миколи Мазура за Україну”.
Присутня на заході проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту Вікторія Церклевич висловила подяку працівникам обласної універсальної наукової бібліотеки за вагомий внесок у виховання підростаючого покоління.
Під час екскурсу відбулася відеопрезентація “Голодомор в Україні 1932-1933 років” та огляд книжкової виставки “Твій біль, Україно”.