З 5 по 9 грудня 2016 року працівники обласної бібліотеки для юнацтва провели цикл заходів правової тематики в рамках Всеукраїнського тижня права. До їх проведення залучались фахівці Головного управління юстиції в Хмельницькій області та Центру правової допомоги та поліції.![прав2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/прав21-300x225.jpg)
Впродовж тижня працівники відділу періодики організували цикл інформ – оглядів періодичних видань “Поличка юриспруденції”. Читачів бібліотеки- школярів та студентів зацікавили нові видання з питань права : “Український юрист”, “Юридична наука”, “Економіка. Фінанси. Право”, на сторінках яких багато корисної та нової інформації.![прав1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/прав11-300x168.jpg)
Розібратися у складних правознавчих питаннях молодим користувачам професійно допомагали юристи Ольга Голдзіцька та Ірина Ярусевич, які брали участь у зустрічах – консультаціях “Молодь в світлі права”. Учням ліцею № 17 та ПТУ № 8 було корисно поглибити свої знання про права та обов`язки, відповідальність молоді за статтями чинного законодавства України, Конвенції ООН про права дитини. Життєві приклади, конкретні ситуації змусили замислитися присутніх над необхідністю знати, поважати і виконувати закони нашої держави, адже їх незнання не звільняє від відповідальності. Прозвучала також і інформація про роботу Центру правової допомоги сім’ям учасників АТО.![прав4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/прав41-300x198.jpg)
8 грудня фахівці бібліотеки провели правовий камертон “Юнь осягає закони” для учнів ліцею електроніки. Спеціалісти Головного управління юстиції – Наталяі Білик, Центру правової допомоги – Ольга Голдзіцька, поліції – Ганна Стрембіцька та Тетяна Чубар розкрили нормативно – правове поле, що визначає права, свободи та обов’язки молоді в Україні. Аналіз складних ситуацій, які трапляються в житті кожної людини, підтвердив важливість і необхідність формування правової культури, знання законів і вміння їх застосовувати.![прав5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/прав51-300x198.jpg)
Учні познайомились з мультимедійними презентаціями “Права людини і громадянина. Загальна декларація прав людини” та “Що таке закон”.
Упродовж тижня всі читачі бібліотеки знайомились з колекцією нових видань “Нове в законодавстві України” та книжковою виставкою “Право: Вивчай! Знай! Поважай!”. На виставці були представлені довідкові та інформаційні документні ресурси, які висвітлюють питання прав і свобод людини та громадянина в Україні та в інших державах.![прав3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/прав31-192x300.jpg)