День святого Андрія Первозванного — одне з найулюбленіших народних свят, яке відзначається 13 грудня. Стародавня його назва “Калита” збереглася з дохристиянських часів. В цей день молодь збиралася на вечорниці, щоб повеселитися, потанцювати, поспівати, а дівчата – ще й поворожити на свою долю.![a1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/a1-300x225.jpg)
Тож справжні вечорниці по-хмельницькому відбулися в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Гості поринули у захоплюючий світ українських звичаїв та традицій. Дівчатка ворожили, ліпили вареники, пригощали всіх гостей, а хлопчики кусали калиту. Розважали присутніх балакучі кумоньки, циганка, яка наворожила всім гарну та щасливу долю. І що ж за свято без соковитих музичних викрутасів – звуків баяна та української пісні, від якої лине потужна енергія доброти та щирості. Також дійство супроводжувалося веселощами, жартами, запальними конкурсами та гарним настроєм.![a2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/a2-300x225.jpg)
![a3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/a3-300x225.jpg)
![a4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/a4-300x225.jpg)
![a5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2016/12/a5-300x225.jpg)