Урочиста церемонія відкриття пам’ятника українському мислителю, поету, художнику і просвітителю, Великому Кобзареві – Тарасові Григоровичу Шевченку відбулася сьогодні у Старокостянтинові.![image-0-02-05-19f2ad25889f1d015b9303d754cce6df3227ea82bd0b3c785bf0cda6d704775f-V](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/01/image-0-02-05-19f2ad25889f1d015b9303d754cce6df3227ea82bd0b3c785bf0cda6d704775f-V-300x225.jpg)
Цієї події містяни чекали близько десяти років. Ініціатором будівництва пам’ятника Тарасові Шевченку ще у 2006 році виступила патріотично налаштована громадськість на чолі з міським головою Миколою Мельничуком.![image-0-02-05-f80efb213f98223676de58244d522e2ab4b44817a249254f0b5cddf58e8339ae-V](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/01/image-0-02-05-f80efb213f98223676de58244d522e2ab4b44817a249254f0b5cddf58e8339ae-V-300x225.jpg)
У травні 2008 року конкурсна комісія з поданих проектів відібрала роботу Київського архітектора Віктора Рябова і рекомендувала його громаді м.Старокостянтинова для виготовлення пам’ятника Т.Г.Шевченку. Виробником монументу в бронзі став Львівський підприємець Ігор Чуба.
До збору коштів на спорудження пам’ятника Кобзарю долучилися небайдужі громадяни, приватні підприємці, колективи підприємств та організацій.
Обряд освячення пам’ятника провели представники релігійних конфесій міста.
У виконанні академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля” обласної філармонії та Народного аматорського хору “Доброслав” звучали невмирущі твори Кобзаря.![image-0-02-05-12faa6a5ef084d05e9b115232f7d0b94449926b5c359eb5a75dbb151b04c72c0-V](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/01/image-0-02-05-12faa6a5ef084d05e9b115232f7d0b94449926b5c359eb5a75dbb151b04c72c0-V-300x225.jpg)
До підніжжя пам’ятника жителі міста та гості поклали квіти.
Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова:
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.