Три роки минуло з того часу, як відбувся розстріл Майдану. Досі у спогадах очевидців тисячі людей, які «злетілися» в Київ, аби разом, однією силою виступити проти знавіснілого режиму, котрий чорною нагайкою протягнув по спині кожного українця, залишивши добре помітний шрам. Страшно і боляче було спостерігати за тим, як один за одним падали молоді люди, котрі ще декілька хвилин тому складали плани на майбутнє, вірили, що повернуться додому живими і неушкодженими. Не судилося…
В Хмельницькому обласному літературному музеї відбувся літературний вечір пам’яті, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної сотні «А сотню вже зустріли небеса». Учні Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки та літератори ознайомилися з виставкою «Герої не вмирають… Вони живуть у Пам’яті, у Слові».
![16836446_10206485428453962_2319787371300712715_o](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/02/16836446_10206485428453962_2319787371300712715_o-300x200.jpg)
Філософсько-патріотична лірика члена обласної організації НСПУ Ростислава Балеми дала можливість відчути, що творилося в серці автора, коли він писав до болю глибокі рядки. Дні свого перебування на Майдані пригадала поетеса із Старокостянтинова Лідія Ярохно. Працюючи вчителем у місцевій школі, вона час від часу їздила в Київ, де разом з усіма виконувала ту роботу, яку потрібно було виконувати. Разом із Лідією Іванівною на Майдані був її колега, вчитель фізики й астрономії Сергій Бондарчук, який так і не повернувся додому живим. В пам’ять про нього поетеса прочитала вірш «В сузір’ї Небесної Сотні».
![16903172_10206485419613741_5583170557158438090_o (2)](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/02/16903172_10206485419613741_5583170557158438090_o-2-273x300.jpg)
Присутні переглянули відео, яке викликало сльози у кожного «Небесна сотня поіменно» та «Діти Небесної Сотні. Слова тих, чиї батьки загинули на Майдані». Епізод із поеми «Голоси з останніх меж» прочитав Анатолій Ненцінський.
![16836496_10206485418093703_7478882043897736443_o](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/02/16836496_10206485418093703_7478882043897736443_o-300x200.jpg)
Оксана Радушинська є активною учасницею подій сьогодення, вона як волонтер, письменниця, громадський діяч часто їздить на воєнну передову, спілкується з воїнами, дарує їм слово поетичне, пісенне. Завершився літературний вечір пам’яті піснею-закликом «Прокидайся», яка наче світлий промінь спалахнула серед захмареного неба, давши заклик до боротьби за волю України, надію на те, що все у нас буде добре.