У мистецькій залі обласної бібліотеки для юнацтва відбувся театральний вечір “Лесь Курбас: розстріляний промінь серця”, присвячений 130-річчю від дня народження відомого українського режисера і новатора в театральному мистецтві.![курб3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/курб3-300x225.jpg)
Вихованець Віденського та Львівського університетів, активний учасник студентського руху, людина, яка глибоко простудіювала історію, літературу, теорію мистецтва, філософію, психологію, знала кілька мов, писав новели, чудово малював, був блискучим піаністом-імпровізатором. Курбас заклав основи сучасної вітчизняної акторської і режисерської школи, сказав своє слово і в кінематографі, відкрив світові видатного драматурга Миколу Куліша, а також великих акторів — Амвросія Бучму, Мар’яна Крушельницького, Валентину Чистякову, Дмитра Мілютенка, Йосипа Гірняка, Наталію Ужвій… Архітектор культури, він невтомно зводив величну будову нового мистецтва, з’єднавши в собі її захід і схід. Митець прагнув здійснити перехід українського театру на європейські, світові рейки. Сила професійної уяви, стратегічний світогляд і європейський досвід дозволили Курбасу модернізувати український театр. На початку 20-х 35-річний Курбас в Києві заснував модерне експериментальне Мистецьке Об’єднання “Березіль”. Його заслуги перед вітчизняним мистецтвом можна перераховувати нескінченно. І зробив би він ще більше, набагато більше, якби його театр не закрили. Якби його самого не заарештували в 1934-му і не розстріляли в 1937-му.![курб2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/курб2-300x225.jpg)
Молодь, яка завітала на захід, ознайомилась з біографією та театральними принципами великого європейського митця, стратега-конструктора українського буття, який вважав, що театр повинен не відтворювати, а формувати життєві принципи людей у суспільстві. І це — чи не головне у театральній стратегії реформатора. Його філософські підходи до мистецтва не втратили своєї значущості. І саме тому, Курбас — сьогодні з нами, поруч, у європейському театрі ХХІ століття. Новаторські підходи, традиції, уроки новаторського пошукового мистецтва режисера-реформатора сцени XX ст. Леся Курбаса знайшли продовження через 100 років в практиці театральної молоді Хмельницького. Молодіжний колектив Народного аматорського театру “Дзеркало” міського будинку культури – колектив, який експериментує, пробує, пробуджує театральні таланти в собі та інших, багатий на творчі, креативні ідеї взяв участь у заході.
Молоді актори показали фрагмент з вистави “Історії з коробки” для гостей театрального вечора – учнів Хмельницького обласного ліцею. Творчий діалог з керівником театру Дмитром Гусаковим наблизив молодіжну аудиторію до розуміння генія Курбаса.![курб4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/курб4-300x225.jpg)
Створенню цілісного образа Леся Курбаса сприяли й демонстрація уривків з документальних стрічок “Лесь Курбас — український режисер”, ”Реконструкція вистав Леся Курбаса”, “Силует митця на тлі третього тисячоліття” і книжкова виставка ”Лесь Курбас: тріумф і трагедія Майстра”.![курб5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/курб5-225x300.jpg)