У мистецькій залі обласної бібліотеки для юнацтва відбувся театральний вечір “Лесь Курбас: розстріляний промінь серця”, присвячений 130-річчю від дня народження відомого українського режисера і новатора в театральному мистецтві.
Вихованець Віденського та Львівського університетів, активний учасник студентського руху, людина, яка глибоко простудіювала історію, літературу, теорію мистецтва, філософію, психологію, знала кілька мов, писав новели, чудово малював, був блискучим піаністом-імпровізатором. Курбас заклав основи сучасної вітчизняної акторської і режисерської школи, сказав своє слово і в кінематографі, відкрив світові видатного драматурга Миколу Куліша, а також великих акторів — Амвросія Бучму, Мар’яна Крушельницького, Валентину Чистякову, Дмитра Мілютенка, Йосипа Гірняка, Наталію Ужвій… Архітектор культури, він невтомно зводив величну будову нового мистецтва, з’єднавши в собі її захід і схід. Митець прагнув здійснити перехід українського театру на європейські, світові рейки. Сила професійної уяви, стратегічний світогляд і європейський досвід дозволили Курбасу модернізувати український театр. На початку 20-х 35-річний Курбас в Києві заснував модерне експериментальне Мистецьке Об’єднання “Березіль”. Його заслуги перед вітчизняним мистецтвом можна перераховувати нескінченно. І зробив би він ще більше, набагато більше, якби його театр не закрили. Якби його самого не заарештували в 1934-му і не розстріляли в 1937-му.
Молодь, яка завітала на захід, ознайомилась з біографією та театральними принципами великого європейського митця, стратега-конструктора українського буття, який вважав, що театр повинен не відтворювати, а формувати життєві принципи людей у суспільстві. І це — чи не головне у театральній стратегії реформатора. Його філософські підходи до мистецтва не втратили своєї значущості. І саме тому, Курбас — сьогодні з нами, поруч, у європейському театрі ХХІ століття. Новаторські підходи, традиції, уроки новаторського пошукового мистецтва режисера-реформатора сцени XX ст. Леся Курбаса знайшли продовження через 100 років в практиці театральної молоді Хмельницького. Молодіжний колектив Народного аматорського театру “Дзеркало” міського будинку культури – колектив, який експериментує, пробує, пробуджує театральні таланти в собі та інших, багатий на творчі, креативні ідеї взяв участь у заході. Молоді актори показали фрагмент з вистави “Історії з коробки” для гостей театрального вечора – учнів Хмельницького обласного ліцею. Творчий діалог з керівником театру Дмитром Гусаковим наблизив молодіжну аудиторію до розуміння генія Курбаса.
Створенню цілісного образа Леся Курбаса сприяли й демонстрація уривків з документальних стрічок “Лесь Курбас — український режисер”, ”Реконструкція вистав Леся Курбаса”, “Силует митця на тлі третього тисячоліття” і книжкова виставка ”Лесь Курбас: тріумф і трагедія Майстра”.