У 2017 році в обласній бібліотеці для юнацтва розпочато реалізацію нового проекту з популяризації творчості польських письменників “Велике князівство польської літератури”. Проект здійснюється в партнерстві з громадською організацією ”Центр слов’янських мов та культур”. Впродовж року планується провести 10 літературних вечорів, які знайомитимуть читачів з творчістю Ю.Словацького, Чеслава Мілоша, Адама Міцкевича, Марії Конопницької, Ципріана Норвіда та інших літераторів Польщі.![ш1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/ш13-300x225.jpg)
Перша зустріч в рамках проекту була присвячена творчості Віслави Шимборської.
Поетеса, есеїстка, літературний критик, перекладач, лауреатка Нобелівської премії з літератури 1996 року та багатьох літературних премій , Віслава Шимборська по праву носить титул Першої дами польської поезії. А ще її за унікальне відчуття прекрасного й шляхетну вдачу називали “зіркою поезії”, Гретою Гарбо та Моцартом літератури.![ш2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/ш23-300x225.jpg)
Твори Віслави Шимборської в оригіналі й перекладах (її вірші перекладено на 42 мови світу) користуються надзвичайною популярністю в Англії, Німеччині, Швеції, Японії, Франції, Китаї, Україні та інших країнах. Найвідоміші з її збірок: “Волання до Йєті” (1957), “Сіль” (1962), “101 вірш” (1966), “Сто потіх” (1967), ”Усякий випадок” (1972), “Люди на мосту” (1986) та ін.![ш3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/ш33-300x225.jpg)
На літературний вечір завітали директор Центру слов’янських мов та культур Неля Шутяк, викладач польської мови Аліса Огінська та молодь, яка вивчає польську мову, культуру, закохана у слово і музику.![ш4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/03/ш43-300x225.jpg)
У ході зустрічі звучали ліричні рядки польської поетки мовою оригіналу та в українському перекладі, пісні на вірші Віслави Шимборської. А ще можна було переглянути відеопрезентацію та ілюстрації до книг поетеси, які виконали учні, познайомитись з матеріалами книжкової виставки “Перша дама польської поезії Віслава Шимборська”, яка розкриває грані творчості майстра слова.
Наступна зустріч, присвячена Юліушу Словацькому, відбудеться у квітні. Працівники бібліотеки запрошують усіх бажаючих долучитись до знайомства з літературою Польщі.