Одне з найвеличніших і найбільших християнських свят – Великдень ми не можемо уявити без традиційного символу Життя та Пасхальної радості – писанки.![пис1ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис1ф-300x225.jpg)
Виготовляючи писанки, руки митців споконвіку вкладають у це мистецтво свою душу та вміння, доводячи до вершин досконалості розмаїття ліній та орнаментів. Молоді писанкарі нашої області сумлінно продовжують традицію давнього писанкарства, своїм філігранним мистецтвом роблять гідний внесок у розвиток української культури. Напередодні Великодніх свят традиційно в обласній бібліотеці для юнацтва спільно з Хмельницьким державним центром естетичного виховання учнівської молоді організовано виставку-конкурс писанкарства та вишивки на пасхальну тематику серед учнів професійно-технічних навчальних закладів “Мовою українських писанок”.![пис3ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис3ф-225x300.jpg)
Експозиція знайомить глядачів з традиційною класичною великодньою писанкою, крашанкою, мальованкою, мотанкою, дряпанкою. Окрім того, молоді майстри здивували й новітніми техніками виконання: декупаж, травлена писанка, квілінг, зернівки, кракле, авторські техніки. Декоруючи свої художні “шедеври”, створюючи оригінальні композиції, учні використали різноманітні матеріали: дерево, соломку, шкаралупи яєць, тканинні та паперові стрічки, крупи, бісер, насіння, нитки.![пис4ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис4ф-225x300.jpg)
На відкритті виставки мистецтвознавець, член Національної спілки художників України Володимир Голунський охарактеризував декоративні композиції, колекції та окремі зразки писанок і визначив їх художній рівень.![пис5ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис5ф-300x225.jpg)
Традиційно порадували колективні твори Грицівського вищого художнього професійного училища №19. Декоративне панно “Великодній птах”, декор Великодній, серія пасхальних інсталяцій – окраса виставки, визнані найкращими і отримали 1-е місце конкурсу. Вперше цей навчальний заклад презентував незвичайне і унікальне мистецтво вишивки на яєчній шкаралупі та писанки в техніці травлення в колекції “Великодній букет”. Оригінальністю відзначаються декоративні композиції “Декоративний бублик”, панно “Подільський Великдень”, “Великодній барво грай” Кам’янець-Подільського вищого професійного училища, які за свій високій художній й виконавський рівень отримали від журі також 1-е місце.![пис7ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис7ф-225x300.jpg)
Наповнює радістю серця відвідувачів виставки серія пасхальних яєць, виконаних в техніці квілінгу, оригамі, декупажу учнів Хмельницького професійного центру сфери послуг. Зачаровують “Великодні кошики” з традиційними класичними писанками, декоровані рушничками, квітами Грицівського вищого професійного училища №38 ( 2-е місце). Багато цікавих креативних ідей втілено у “Писанкове дерево”, “Пасхальний мішечок”, “Великодній передзвін”.![пис8ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис8ф-300x225.jpg)
“Веснянки” у виконанні народного колективу України – фольклорного молодіжного гурту “Ладовиці” (керівник Анастасія Ускова) створили усім присутнім на відкритті святковий весняний настрій.![пис6ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис6ф-300x225.jpg)
Тож запрошуємо всіх бажаючих до обласної бібліотеки для юнацтва, де на вас чекає справжнє Великоднє диво на долоні – писанка. Виставка “Мовою українських писанок” триватиме в бібліотеці до 24 квітня.![пис2ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис2ф-300x225.jpg)
![пис9ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис9ф-300x225.jpg)
![пис10ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис10ф-225x300.jpg)
![пис11ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис11ф-225x300.jpg)
![пис12ф](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/пис12ф-300x225.jpg)