Сольфеджіо є важливим, але в той же час дуже складним предметом у системі музичної освіти. Яким же чином зробити навчання з цієї дисципліни цікавішим, допомогти учням розкрити свій творчий потенціал, подарувати радість спілкування з музикою? Над процесом пошуку відповідей на ці питання спільно працюють викладачі мистецьких шкіл області, відділу “Теорія музики” Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби та фахівці навчально-методичного відділу ПСМНЗ Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.![ол6](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол6-300x200.jpg)
Так днями у Хмельницькому відбулась обласна олімпіада з сольфеджіо учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Організаторами конкурсу стали Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва та Хмельницьке музичне училище ім. В. Заремби.![ол2](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол2-300x200.jpg)
У творчому змаганні взяли участь 73 учні старших класів з 37 мистецьких навчальних закладів області.![ол3](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол3-300x200.jpg)
Олімпіада проводилась в письмовій та усній формах: письмовий тур містив музичний диктант, слуховий аналіз елементів музичної мови, тестові завдання з основ теорії музики; усний тур проводився в індивідуальній формі – читання з листа.![ол4](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол4-300x200.jpg)
Конкурс оцінювало компетентне журі у складі провідних викладачів відділу “Теорія музики” Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби на чолі голови журі – завідуючої відділом Тетяни Лачко.![ол5](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол5-200x300.jpg)
Журі відзначило переможців олімпіади: Марченкову Анастасію, Можаєву Дарію, Ткач Юлію, Кравчук Надію, Телеховську Софію (Хмельницька ДМШ №1 ім. М.Мозгового) та Шкуренка Богуслава (дитяча музична школа-студія при ХМУ ім. В.І.Заремби).![ол1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол1-200x300.jpg)
Олімпіада стала підсумком отриманих учнями ПСМНЗ теоретичних і практичних умінь і навичок з сольфеджіо, а також окреслила шляхи вдосконалення та використання набутих знань в діяльності музиканта.![ол7](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол7-300x200.jpg)
![ол8](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/04/ол8-300x200.jpg)