kalendar2015_b

Олександр Пажимський став лауреатом премії імені Бориса Возницького

У НКММК ”Мистецький Арсенал” відбулася урочиста церемонія  вручення Премії імені Бориса Возницького ”За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи” 2017.
Третім лауреатом Премії імені Бориса Возницького  став засновник та  багаторічний директор Державного історико-культурного заповідника “Самчики” Олександр Пажимський.паж1
Олександр Матвійович  - відомий український музейник, краєзнавець, етнограф, історик і художник, його ім`я добре відоме серед істориків, краєзнавців, знавців палацово-паркового мистецтва, охоронців національної культурної спадщини, геральдистів, художників, етнографів, екологів. В мистецькому середовищі Олександр Пажимський відомий як майстер, що повернув славу знаменитому “Самчиківському розпису”, його твори  зберігаються в провідних музеях Києва, Львова, Запоріжжя, Канева, Сум, Хмельницького, а також в приватних музеях, збірках, колекціях України, США, Німеччини, Голландії, Англії, Канади. Він автор понад 100 наукових статей та розвідок, серед яких є й кілька монографій.Пажимський
“Сьогодні,  у цій залі панує надзвичайна атмосфера, присутня  музейна еліта, люди, які присвятили своє життя дуже важливій справі – збереженню та популяризації національної культурної спадщини, формуванню музейних колекцій та  створенню новітніх експозицій. Музейна спільнота має  вагому премію, названу видатним іменем Бориса Возницького,  який є  взірцем того, як треба нести свою справу через  все життя, він зміг збагатити та наповнити культурну спадщину свого народу так, як ніхто інший. Ця премія є професійним визнанням  серед найкращих  музейних працівників України, підкреслюючи   унікальне суспільне значення музеїв у сучасному світі. Думаю, було дуже важко обирати найкращого серед таких видатних музейників, як наші номінанти”, -  сказав під час свого виступу  Міністр культури України Євген Нищук.
Третій лауреат Премії імені Бориса Возницького ”За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи” Олександр Пажимський зворушливо розповів про свою улюблену справу, якій присвятив життя.
“На мій погляд палацово-паркове мистецтво є одним із найскладніших, феноменальних і найдивовижніших, які існують в музейній галузі, адже в цьому випадку синтезується природа  разом з багатьма видами мистецтв. Нажаль,  поки що воно мало вивчене в Україні, проте в нашій країні надзвичайний потенціал та гідні  фахівці”, – розповів Олександр Пажимський.
Цьогоріч Експертна рада обрала переможця серед трьох номінантів, визначених із 16 претендентів. Окрім Олександра Пажимського, ними стали: Дмитро Кобалій, завідувач відділу охорони пам’яток історії, археології та природи Національного заповідника “Хортиця” (м. Запоріжжя) та Ярослава Ткачук, генеральний директора Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського (м. Коломия).

Довідково:
Премію імені Бориса Возницького “За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи” засновано НКММК ”Мистецький Арсенал”, Львівською Національною галереєю мистецтв  ім. Б.Г. Возницького та Благодійним фондом “Мистецький Арсенал” у квітні 2013 року. Премія є українською недержавною премією, якою відзначають осіб або колективи, що зробили вагомий внесок у розвиток музейної справи в Україні. Це є унікальна за своєю концепцією нагорода, покликана підкреслити соціальну значущість музейної діяльності, сприяти консолідації професійної спільноти та надати підтримку активним й талановитим музейним працівникам. Премія має на меті відзначити виняткові досягнення професіоналів музейної галузі, котрі стали основою етапних якісних змін у роботі окремих музеїв та у музейній справі України загалом. Вручення Премії відбувається раз на два роки, лауреату вручається диплом та грошова частина премії (від 20 000 грн). Переможця Премії визначає Експертна рада, склад якої що два роки змінюється на третину. До неї разом з визнаними музейними фахівцями входять авторитетні  представники  громадськості.
Першу премію імені Бориса  Возницького у 2013 році отримав Олесь Пошивайло -  провідний науковий співробітник Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, а  у  2015 році лауреатом  Премії визнана Тетяна Сабодаш  - головний хранитель музею-заповідника “Олеський замок”.

 

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Травень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031