У Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття Всеукраїнського мистецько-культурологічного проекту “Військово-польовий Арт”. Даний проект здійснюється за підтримки Адміністрації Президента України. Проект поєднав виставку, майстер-класи й арт-терапевтичні заходи для учасників бойових дій та членів їх сімей.
Мета проекту – перетворити військові предмети із зони АТО на арт-об’єкти із національною символікою. Ініціатор проекту, куратор виставки, віце-президент Асоціації “Україна – Франція”, капрал поліції полку “Київ” ГУНП в Києві, Павло Ротар зазначив, що робота над проектом розпочалася ще 2014 року. Працювали над виставкою більш, як 100 митців народного декоративно-прикладного мистецтва із різних областей України. Перша така виставка відбулася у центрі культури і мистецтв МВС України (Київ, 2015 р.). Після цього експонувалася у 18 різних містах України. Зараз вона вперше представлена у Хмельницькому, у стінах обласного художнього музею.
Ідея створення оригінального мистецького симбіозу війни та мистецтва належить Павлові Ротареві – саме він є ініціатором проекту. Він збирав військові артефакти, а потім направляв майстрам для оформлення.
Відкриття розпочалося з виступу естрадного оркестру Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області (диригент – ст. лейтенант Володимир Сидорчук). У відкритті виставки взяли участь: Валерій Лесков, заступник голови обласної ради, Світлана Цимбалюк, завідувач сектором з питань культури, мистецтва, навчальних закладів та туризму управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, Ігор Олійник, радник міського голови з питань АТО, Валентин Білянський, представник головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, Олександр Пажимський, художник. Також до відкриття проекту долучились народні майстри: Наталія Лашко (член Спілки майстрів народного мистецтва України, викладач Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка), Сергій Касьянов (викладач Самчиківської дитячої художньої школи традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва).
В рамках проекту “Військово-польовий АРТ” на відкритті виставки працювали майстер-класи з писанкарства, кераміки та з виготовлення ляльки-мотанки.
Отже, даний проект є прикладом того, як сила життя, прагнення краси та гармонії пробиваються крізь жахи війни, а добро неодмінно перемагає зло.
Нагадуємо, що виставка діятиме до 19 червня. В рамках виставки будуть проводитись майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва.