В Давній Русі речі переносили в шматку тканини, зав’язаної вузлом, але тільки в Японії це стало мистецтвом. Фурошики – гарний приклад збереження японської традиції та нового її осмислення. Красива яскрава хустина, терпіння при зав’язуванні вузлів – і у вас в руках прекрасна, легка, ексклюзивна жіноча сумочка, святково упакований подарунок або декорована текстилем пляшка. Це мистецтво опановували учні НВК №2 – учасники пізнавального майстер-класу «Фурошики: оригінальна упаковка по-японськи» з циклу «Пізнаємо Японію через творчість», який провели працівники відділу мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва.
Діти дізнались про історію давньої японської техніки складання тканини, пізнали її секрети, особливості виготовлення фурошики та збагнули її універсальність – широкі можливості використання в побуті.
Учасники майстер-класу дізнались, що виробники фурошики, вирішуючи глобальну проблему забруднення середовища, акцентують на екологічності їх товару, висунувши лозунг “користуючись фурошики, вирішуємо проблему з сміттям”. Винахідливі японці, натхненні традиціями фурошики, знаходять сучасні дизайнерські рішення – сумка-кенгуру для перенесення дитини, упаковка для ноутбука, навіть стильне взуття.
Юні майстрині практично опанували найпопулярніші види фурошики, серед яких – 3 варіанти еко – торбинки для різних речей, сумка для книг, упаковка декоративної пляшки в стилі «Самурай» та святкова упаковка. Фаворитом серед створених дівчатами виробів стала вишукана жіноча сумочка. Основою для її створення стали книги з бібліотеки та гарна шовкова хустина.
Рік Японії триває і в бібліотекарів ще багато ідей щодо вивчення і популяризації культури цієї країни.