Під такою назвою в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся вечір пам’яті, присвячений Дню Гідності і Свободи – святу, що об’єднало дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. Запрошені на вечір учні СЗОШ № 29, НВО № 5 та військовослужбовці Хмельницького батальйону Національної Гвардії України разом з бібліотекарями та учасниками Революції гідності згадували основні віхи боротьби українців за свої ідеали, за європейський вибір, за гідне життя у вільній країні. ![20171120_133946](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/11/20171120_133946-168x300.jpg)
Своїми спогадами з присутніми поділились учасники хмельницького та київського Майданів Анатолій Панчук , Сергій Королюк та Любов Габрух. Важкі випробування випали на долю героїв , у протистоянні із силовиками загинуло понад сто людей, яких пізніше охрестили Небесною Сотнею, але на місце загиблих ставали живі. І не тільки молодь. Любов Габрух – мати та бабуся, стала «мамою Любою» для молодих людей , які на Майдані Києва проявили себе патріотами та непохитними бійцями. Сільська жінка, продала господарство і поїхала на Майдан, після того, як побачила по телевізору побиття студентів. Була кухарем у Жовтневому палаці, два дні знаходилася у полоні «Беркута». Сергій Королюк, учасник двох революцій, отримав важке поранення в сутичках з «Беркутом» і змушений був після операції лікуватися в Чехії. Анатолій Панчук, сотник хмельницької сотні на київському Майдані, рятуючи побратима теж отримав важке поранення.З повагою і захопленням слухали їх читачі бібліотеки. Із словом подяки до героїв звернулась директор Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мар’яна Любецька.
![20171120_135424](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/11/20171120_135424-168x300.jpg)
А в ЗОШ №13 ім. М. Чекмана працівники відділу абонементу провели урок мужності «Україна – країна нескорених». Учням презентовано антологію майданівських віршів «Небесна сотня», упорядковану Лесею Воронюк та збірку новел «Євромайдан: хроніка в новелах». Школярі захоплено слухали поезії та пісні, котрі увійшли до збірки. Особливу увагу було зосереджено на повісті Марка Рудневича «Я з небесної сотні». Старшокласники читали уривки з цієї повісті, а в фіналі заходу виконали пісню «Воїни світла».
![IMG_2241](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2017/11/IMG_2241-300x225.jpg)