У Кам’янець-Подільській міській дитячій художній школі відбувся навчально-методичний семінар «Естампна графіка у дитячій художній школі». У програмі семінару відкриття виставки учнівських естампів, майстер-класи Заслуженого художника України Бориса Негоди, викладачів школи Оксани Фльорчук та Ольги Поритко. Учасники семінару: вчителі дитячих художніх шкіл, відділів образотворчого мистецтва шкіл мистецтва нашого міста та області,– ознайомились з усіма етапами створення декотрих видів друкованої графіки. Борис Негода розповів про техніку найскладнішого виду – офорту, а Оксана Фльорчук і Ольга Поритко приготували учасникам справжній сюрприз – можливість власноруч виготовити монотипію, кліше на фользі, картоні та отримати авторські відбитки.
![IMG_2507](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2018/02/IMG_2507-300x225.jpg)
До проведення семінару дирекцію школи надихнула традиція, яка йде від часу утворення школи. Друкована графіка стала важливою складовою навчального процесу ще з 1970 року, коли дитяча художня школа придбала у Чернівецького художнього фонду офортний станок. Відтоді учні школи вивчають всі етапи лінориту: від ескізу до отримання авторського відбитку. В молодших класах діти знайомляться з монотипією – унікальною технікою, яка поєднує риси естампу та живопису. Далі учні переходять до більш складної гравюри на картоні, а в старших класах створюють справжні професійні ліногравюри.
![IMG_20180209_102856](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2018/02/IMG_20180209_102856-300x224.jpg)
Виставка учнівського естампу у виставковій залі ДХШ представляє понад 100 творів за всі роки діяльності школи, і добре ілюструє результат копіткої роботи вихованців в різних видах друкованої графіки.