Сучасний прогрес та новітні технології досить жваво проникли у повсякденний побут українців. На жаль, у питаннях планування сім’ї українці залишаються консервативними. Саме цій тематиці 13 лютого був присвячений інтегрований діалог «Майбутнє варто планувати», що провела Кам’янець-Подільська бібліотека-філія № 3 спільно з Клінікою дружньою до молоді у Перинатальному центрі.
![27750377_2030045537282928_3259330372270640110_n](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2018/02/27750377_2030045537282928_3259330372270640110_n-300x225.jpg)
Захід було організовано для студентів Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, за спеціальностями: «Видовищно-тетралізовані заходи», «Образотворче мистецтво», «Хореографія», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
![27867281_2030045707282911_7261142336432879193_n](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2018/02/27867281_2030045707282911_7261142336432879193_n-300x225.jpg)
Під час заходу було розглянуто питання проблем молоді щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. Продовжила діалог завідувач жіночої консультації, акушер-гінеколог Цуглевич Дзвенислава Любомирівна. Вона розповіла про роботу Клініки дружньої до молоді, їхню співпрацю із шведськими клініками, про закони України, які регламентують одруження неповнолітніх у разі вагітності. Дитячий та підлітковий гінеколог Шепелява Тетяна Григорівна розповіла про використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи незапланованій вагітності та абортам; повідомила статистику абортів в Україні, про шкідливий вплив на організм молоді алкоголю, тютюнопаління та наркотиків. Психолог Клініки дружньої до молоді Рудик Людмила Іванівна поспілкувалась із студентками і розповіла, яка саме має бути дівчина, жінка, яких життєвих правил дотримуватись, щоб не бути використаною, а бути здоровою не тільки фізично, а й і духовно.
![28055978_2030045533949595_3554564977645185677_n](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2018/02/28055978_2030045533949595_3554564977645185677_n-300x225.jpg)
Підсумком заходу став девіз: «Не будьте байдужими до власного майбутнього, бережіть своє здоров’я. Відповідальний підхід до планування сім’ї, свого репродуктивного здоров’я – це запорука міцної української сім’ї».