Випускниця відділу «Оркестрові струнні інструменти» (клас педагога Т.М.Левчук ) Хмельницького музичного коледжу ім. В. Заремби Марія Маковій дарувала свій виконавський талант на сольному концерті «Скрипка моєї душі», який відбувся нещодавно на малій сцені обласної бібліотеки для юнацтва.
![20180529_111648](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2018/06/20180529_111648-300x225.jpg)
Цікава творча програма складалась з музичних творів відомих композиторів Й.-С. Баха, Г. Венявського, К. Дебюссі, Ю. Мейтуса. Яскраві музичні образи, створені композиторами, прокоментовані в музикознавчому слові викладачем по класу скрипки Т.М.Левчук.
Шлях в мистецтво юній скрипальці проклала творча родина педагогів -музикантів. Навчалась в Понінківській ДМШ. Додавала впевненості у виборі фаху і підтримка її педагога Тетяни Миколаївни Левчук. За плечима студентки музичного коледжу щоденна відповідальна, наполеглива, кропітка праця з інструментом, участь в концертах, музичних конкурсах, фестивалях. Марія неодноразово прикрашала своїми музичними номерами арт- проекти відділу мистецтв бібліотеки.
![20180529_113939](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2018/06/20180529_113939-300x225.jpg)
У 2016 році Марія Маковій здобула ІІ премію на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П. Хілобокова, що проводився у м. Кропивницькому , у цьому ж році здобула І премію на ІІ Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос Країни» (м. Київ). Вона – лауреат Всеукраїнського мистецького огляду-конкурсу «Нові імена 2017 рр.»( 1-е місце) та Вінницького міжнародного конкурсу (1-е місце), обласний стипендіат.
Серйозну, цілеспрямовану, творчу особистість помітили в музичних колах й запросили до симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії. Учасниками концерту, напередодні Дня скорботи та вшанування жертв війни в Україні, стали жінки – ветерани, члени клубу «Бойова подруга».