kalendar2015_b

Вернісаж львів’янина Ігоря Бадяка «Поміж білим і чорним» у художньому музеї

Персональна виставка живопису Ігоря Бадяка  «Поміж білим і чорним» – це своєрідне аналітичне дослідження митця в царині взаємодії кольору, гри світла і тіні. Якщо дуже просто говорити про кольори, то всі вони на палітрі між білим і чорним. І десь тут, поміж білим і чорним, знаходить себе художник.

За словами кандидата мистецтвознавства Лілії Шпирало-Запоточної: «Ігор Бадяк пропонує поринути у світ живописно-емоційної екзистенції форм і фактур […]. Колірні амбіції таких полотен в одних випадках породжують ритмічний діалог контрастних площин, в інших – їх дисонанс, пріоритет певних яскравих форм. Емоційно-напружена драматургія насичених глибоких кольорів, зазвичай темно-синього, фіолетового та червоного, набуває самоцінності, претензійно формуючи архітектонічну структуру твору».

Ігор Бадяк народився у Львові. Навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша на відділі розпису та на кафедрі монументального живопису Львівської Академії мистецтв в майстрів живопису В. Патика, Л. Медвідя, М. Андрущенка, П. Марковича. Всі вони – представники львівської живописної школи, одні з найвидатніших постатей в українському малярстві другої половини ХХ ст. Кожен із них, ймовірно, вплинув на становлення Ігоря Бадяка, як художника. Втім, він напрацював власну впізнавану живописну манеру і пішов далі.

Митець працює в галузі монументального та станкового живопису. За його плечима велика кількість амбітних проектів, виконаних в техніках вітражу, мозаїки та фрески. Художник надихається під час пленерів на живописному французькому узбережжі Атлантики, в романтичній Швейцарії, у величних Карпатах. Тут представлені полотна «2061 м», очевидно – Говерла, «Піп Іван», «Гора Петрос». Не оминає у своїй творчості і українські традиції, історію (триптихи «Гуцульщина», «Бойківщина», «Лемківщина»). Більшість з експонованих робіт створені цього року і майже всі вони представлені на розсуд глядача вперше.

Окрім того, що бачить око, все навкруг випромінює свій, особливий спектр кольору, який неможливо побачити очима, можна тільки відчути серцем. Відчути і перенести на полотно так, як робить це Ігор Бадяк.

Виставка діятиме до 2 грудня.DSC_1197 DSC_1190

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930