Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в багатьох випадках стикався з цим явищем у дитинстві. Булінг (цькування) – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.
За статистикою 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього.
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва стала одним з організаторів круглого столу «Булінг боїться розголосу» . 13 листопада в приміщенні бібліотеки зібралися активісти ГО”Молодь за краще майбутнє”, волонтери, студенти та старшокласники, представники профільних управлінь, психологи та психотерапевти, педагоги тощо аби підняти питання булінгу в молодіжному середовищі т а розробити шляхи подолання цього ганебного явища. Круглий стіл по проблемах булінгу – це останній захід з десяти, реалізованих в рамках проекту взаємодії громади і поліції на засадах партнерства “Активність починається з тебе”. Чотири години інтенсивної роботи, багато напрацювань, розкриття проблеми булінгу за різними підходами, нові партнери й однодумці – це те, що відбувалося в цей день в бібліотеці. Під час засідання та роботи у групах у форматі “Світового кафе” було напрацьовано багато матеріалу, розглянуто багато підходів до вирішення питань цькування та вималювалися певні обриси подальшої роботи у цьому напрямку. Гарний внесок у роботу круглого столу зробила гостя з Канади – Трейсі Харді – старша радниця з поліцейських питань Проекту підтримки підготовки поліцейських (РТАР). Її досвід свідчить – питання булінгу вирішуються, головне знайти ефективний спосіб боротьби.
Всі учасники заручилися підтримкою партнерів та отримали потужний досвід та напрацювання під час засідання круглого столу, щоб разом з громадою зрушити проблему булінгу з місця, а згодом і подолати.