Почуття гумору – національна риса українців. Чимало класиків вітчизняної літератури вдавалися до зображення дійсності через застосування засобів комічного. До того ж у 2018 році українці відзначають знаменні дати – 240 років з дня народження Г. Квітки – Основ’яненка, 220 років з моменту виходу «Енеїди» І. Котляревського, твору, що став вихідною точкою для розвитку нової української літератури. Тому працівники відділу абонемента Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва підготували літературне панно «Геніальні українські пересмішники», в рамках якого висвітлювали діяльність І. Котляревського, Г. Квітки-Основ’яненка, І. Нечуя-Левицького, І. Карпенка-Карого, Остапа Вишні.
Впродовж трьох днів - 12 , 14, 15 листопада, старшокласники колегіуму №16 ім. В. Козубняка мали змогу почути цікаву інформацію про особливість національного гумору, про те, як автори в завуальованій формі викривали недоліки суспільства та політичного устрою і формулювали моральні дороговкази для нащадків. Дізналися школярі й про строкату галерею художніх образів, змальованих на сторінках творів відомих сміхотворців, переглянувши уривки анімаційного фільму «Енеїда», телевізійного фільму «Сватання на Гончарівці».
Приємно зазначити, що старшокласники взяли активну участь у цьому дійстві, оскільки декламували уривки з поеми «Енеїда» та повісті «Кайдашева сім’я», виступали з інформаційними повідомленнями. Кожен читач виніс для себе життєвий урок: сміх – не лише емоційний ковток свіжого повітря, а необхідна складова оптимізму та самоіронії. А в літературі – можливість непрямо вказати на певні моменти, яких колись не пропустила б цензура в творах серйозного характеру.