2019 рік – Рік Китаю в Україні. Обласною бібліотекою для юнацтва заплановано ряд заходів, що знайомлять читачів з цією дивовижною та загадковою країною. 27 лютого фахівцями читального залу проведено зустріч з цього циклу – екскурс «Китай: культура та традиції», учасниками якого стали учні СЗОШ №6.
Китай – скарбниця історичних пам’яток, що належать одній із найстаріших цивілізацій світу. Бібліотекарі познайомили присутніх з національними особливостями китайської культури та традиціями китайського народу, а також розповіли про найбільш відомі пам’ятки матеріальної культури. Читачам було запропоновано відеоперегляд про досягнення прикладного мистецтва, архітектури, науки Китаю. Велику цікавість викликав майстер-клас з написання ієрогліфів .
Нещодавно, в дні, коли в Китаї відбувається Свято ліхтарів «Юаньсяо-цзе», яке завершує святкування Нового року у відділі мистецтв бібліотеки підлітки взяли участь у майстер-класі з виготовлення китайських ліхтариків «ART дотик до Китаю». Тема майстер-класу не випадкова, адже традиційно у Китаї на це свято виготовляють тисячі різноманітних ліхтарів, багато з яких є витворами мистецтва. Ці ліхтарики покривають візерунками з дерева, прикрашають нитками з бісеру. Їх виготовляють у формі різноманітних тварин, як містичних так і реальних.
Книжкова виставка-інсталяція “Цей дивовижний Китай”, яка діє в читальному залі впродовж року, допомагає глибше розкрити всю багатогранність цієї країни та її народу.![52918094_397911467441331_1039181871436529664_n](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2019/03/52918094_397911467441331_1039181871436529664_n-300x225.jpg)
![53093807_491772768020846_2204583786501373952_n (1)](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2019/03/53093807_491772768020846_2204583786501373952_n-1-300x225.jpg)
![52729349_262667677967037_823725270824386560_n](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2019/03/52729349_262667677967037_823725270824386560_n-300x225.jpg)