kalendar2015_b

17 жовтня в Хмельницькому обласному художньому музеї відбулась офіційна презентація виставки хмельницьких художників Сергія та Іллі Школярів “Unison”

«Unison» – співзвуччя творчих пошуків батька та сина, які на рівні є учасниками творчого процесу. Це діалог між поколіннями, який стирає часові, просторові та смислові межі.

Художники мають різні бекґраунди, проте спільну мету: пізнати життя у максимально зручний, комфортний та креативний спосіб. Класичне розуміння призначення мистецтва – «метод пізнання світу» – в даному випадку набуває прикладного, буквального сенсу. Сергій познайомив сина з різними техніками, композицією та кольором. В загальному, розповів про все, що самому здається цікавим і це, звичайно ж, дало результати: Ілля в свої 12 років є автором численних графічних, живописних творів, колажів. Нещодавно відбулась презентація його першого арт-буку «Просте не означає складне».

По суті, «Unison» це мікс робіт двох художників, одному з яких не вистачало новизни та свіжості ідей, а іншому – досвіду та навиків. Працюючи удвох над одним твором, вони взаємодоповнили один одного, сповна ліквідувавши ці прогалини. Сюжети їх творів навмисне вириваються з контексту всієї історії. Сергій називає це «коміксом другої картинки», де немає ні зав’язки, ні кульмінації – все додумує глядач. Саме ця відірваність від контексту та абсурдність робить їх кумедними. На погляд художника, в хорошій історії, сюжеті чи жарті повинен бути зв’язок з реальністю. Це дозволяє глядачеві провести паралель з собою, зрозуміти своє відношення до зображуваного. Таким чином, роботам художників притаманне відкрите діалогічне мислення. Вони не стверджують конкретних істин, а розмірковують над реальними та вигаданими ситуаціями у площині ірраціонального.

Яке воно, життя підлітка, які питання його хвилюють, про що він думає та чим переймається. «Unison» привідкриває завісу вигаданого світу, героями якого є тварини, люди, фантастичні істоти, що проживають свої історії, проблеми та потрапляють в курйозні ситуації. Непідробна щирість, гумор та філософський погляд на світ Іллі та Сергія Школярів не залишать байдужим найприскіпливішого глядача, адже посмішка, яка виникає при знайомстві з творчістю художників – найкоротший шлях до серця.

Виставка діятиме до 24 листопада.DSC_1467

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930