kalendar2015_b

ПЕЙЗАЖ ПОРТРЕТ НАТЮРМОРТ

24 жовтня 2019 у Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться вернісаж виставки «ПЕЙЗАЖ. ПОРТРЕТ. НАТЮРМОРТ» київських художників – Олени Придувалової, Бориса Фірцака, Олексія Аполлонова та Олексія Белюсенко.

Можливо така заява може видатись комусь не надто скромною, але я вважаю, що чотирьох київських художників, чия виставка “Пейзаж Портрет Натюрморт” відбувається у Хмельницькому обласному художньому музеї, поціновувачам сучасного українського живопису особливої потреби представляти немає. Ці художники – Олена Придувалова, Борис Фірцак, Олексій Аполлонов та Олексій Белюсенко. Їх імена, не кажучи вже про їхні твори, добре відомі українському глядачеві. Одна з безсумнівних переваг нашого часу – це миттєвий доступ до інформації, що нас цікавить.

За плечима кожного з них – десятки виставок, як персональних, так і групових, як в галереях, так і в музеях, як в Україні, так і за її межами. Їх об’єднує не лише високий професійний рівень, але й десятки років дружби та спільної виставкової діяльності. І все ж головним рушієм, що їх об’єднує, навіть, не буде перебільшенням сказати, їх спільною ідейною платформою, стала любов до малярства, що для кожного з них є справою життя. Цим вони схожі насамперед. Разом з тим, як художники, вони зовсім різні, у кожного свої джерела, своя мова, своє коло улюблених тем і мотивів, своя впізнавана манера живопису. Багаторічна історія спільних проектів показала, що попри стилістичні відмінності й різницю творчих темпераментів, цих авторів єднають речі більш глибинні й фундаментальні. Саме ці базиси надають поліфонічного звучання таким, здавалося б, різним голосам у просторі спільної експозиції.

Назва виставки – простий перелік трьох класичних жанрів малярства – говорить про програмну для цих художників повагу і увагу до традиції, про розуміння, що єдиним критерієм для мистецтва є “справжність”, а саме вона може рости на будь-якому підґрунті: не треба за будь-яку ціну намагатися бути “сучасним” художником, адже лише сам час покаже, яке мистецтво він вважатиме сучасним собі.5Олексій Аполлонов. Володимирська гірка. 2017, полотно, акрил, олія

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Травень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031