kalendar2015_b

«На хвилі пам’яті» – ретроспективна виставка творів відомого хмельницького художника Віктора Севця

Пам’ять – рушійна сила даної експозиції. Ми згадуємо митця, талановитого живописця, романтика по духу, який у своїй творчості керувався напуттям великого Сезанна: «Справжня та чудодійна наука, в яку варто повністю зануритись, – це розмаїття картин природи».

Три роки минуло, як художник пішов у Вічність. Але, як відомо, душа митця продовжує жити в його роботах, а отже, «На хвилі пам’яті» – діалог з автором крізь роки. В зображенні бурхливого моря, міських пейзажів, портретів, краси природи, її мінливих станів відчувається вся глибина та масштаб почуттів Віктора Севця, його закоханість у світ.

Найголовнішим для митця було відтворити емоції, які виникають при спілкуванні з навколишнім світом, передати глядачеві особисте бачення краси. Це вдалось нашому землякові сповна: світлі, сонячні пейзажі осяяні оптимізмом та легкістю. Тим, чого так часом не вистачає кожному з нас. Твори, написані в різні періоди життя є віддзеркаленням настроїв та творчих пошуків Віктора Севця.

На хвилях пам’яті ми повертаємось у безтурботне дитинство, юність, ті роки, в яких художник посміхається до нас з полотен та дарує глядачам теплі барви й добру енергетику, що її випромінюють авторські полотна.

Севець Віктор Степанович (1928-2017) — живописець, графік. Народився в м. Проскурові. Навчався у Львівському художньому училищі. Педагог – І.Севера. Брав участь у виставках з 1957 р. Член Національної спілки художників України з 1995 р. Лауреат обласної премії ім. В.Розвадовського (1998) та міської ім. Б.Хмельницького (2003).
За проведення численних виставок нагороджений почесними грамотами, дипломами та пам’ятними медалями.
Роботи В. Севця представлені в музеях та картинних галереях України, Росії, Білорусії, Японії, а також у приватних колекціях України, Росії, Польщі, Німеччини, Австрії, Англії, Голландії, Марокко, США, Ізраїлю, Японії, Канади, Таїланду.
За понад шістдесятилітню творчу діяльність митець написав біля чотирьох тисяч полотен.
Помер Віктор Степанович 9 лютого 2017 року.фб

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads
Календар
Квітень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930