Консультації з громадськістю у формі онлайн-засідання за круглим столом “Безпечний інформаційний простір для дітей” відбулася на платформі Zoom в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Захід організований спільно з Департаментом інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА. В онлайн-засіданні взяли участь головний спеціаліст Департаменту інформаційної діяльності культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Ніна Власюк, директор КО “Молодіжний центр” Владислав Гребенюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Хмельницькій області Сергій Цимбалюк, бібліотекарі Хмельниччини, громадськість міста.
![Screenshot_2.1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/12/Screenshot_2.1-300x163.png)
![Screenshot_14,1](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/12/Screenshot_141-300x194.png)
Під час консультацій обговорювалися питання безпеки дітей в соціальних мережах, розглядалися правові аспекти та роль бібліотек у створенні інформаційного простору. Сергій Цимбалюк зауважив на важливості контролю дітей у соцмережах та їх вплив на підсвідомість підлітків. Базуючись на конкретних прикладах з досвіду роботи, Сергій Володимирович вказав на небезпеку та її наслідки постійного або довготривалого перебування в мережі дітей. Окрему увагу також було приділено кібербулінгу та відповідальності за цей вид правопорушення.
Активними учасниками онлайн-засідання були і працівники бібліотек для дітей області. Бібліотекарі поділилися досвідом щодо інформаційної культури читачів, розповіли про організацію та проведення заходів з метою безпечного перебування дітей в мережі Інтернет. Основні секрети безпеки, загальні рекомендації та правила окреслили і фахівці обласної бібліотеки для дітей. А також надали консультативні поради колегам, які онлайн-ресурси варто використовувати у роботі з дітьми.
![128894703_882427279161170_6425025748869478171_n](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/12/128894703_882427279161170_6425025748869478171_n-300x225.jpg)
У ході обговорення певної тематики прийшли до висновку, що обізнаність дорослих та об’єднання зусиль батьків, бібліотекарів, працівників ювенальної превенції – саме той інструмент, що допоможе попередити онлайн-ризики для дітей і підлітків.