3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Саме цій тематиці і було присвячене засідання клубу документального кіно Docudays UA “Правознавчий компас”, яке відбулося в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. У засіданні взяли участь члени Хмельницького товариства молоді з інвалідністю “Перспектива” на чолі з очільником Анатолієм Савчуком.
![128873477_801514157371108_367192742665957592_n](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/12/128873477_801514157371108_367192742665957592_n-298x300.jpg)
Під час зібрання ми говорили не тільки про пандуси, ширину дверей, туалети, книжки шрифтом Брайля, а й переглянули короткометражний документальний фільм “Писанка-Мотанка”. Унікальність цього фільму в тому, що створили його підлітки із порушеннями слуху. 16 дітей із Запорізької, Харківської, Дніпропетровської, Сумської, Хмельницької областей та Києва в рамках проєкту “Інклюзивна кіношкола”“КІНОТИ” за підтримки Український культурний фонд пройшли навчання та створили альманах із восьми короткометражних документальних фільмів. У кінострічках маленькі українці розповідають історії родин із дітьми, які не чують.
![IMG_3735](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/12/IMG_3735-300x200.jpg)
![IMG_3724](http://kultura.km.ua/wp-content/uploads/2020/12/IMG_3724-300x200.jpg)
Учасники товариства разом з регіональною представницею Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою, психологом Хмельницького міського центру соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді Захожою Ольгою стали експертами в обговоренні фільму, який надихнув їх на реалізацію своїх можливостей!