kalendar2015_b

Бортнічук Степан Карлович

Народився 14.11.1950 року в м. ГородноЛюбомльського району Волинської області.
В 1973 році закінчив Харківський інститут мистецтв імені І.П.Котляревського.

Трудову діяльність розпочав у 1973 році на Закарпатті. Працював в Ужгородському обласному драматичному та Мукачівському російському драматичному театрах. За 15 років створив більше 30 образів з кращих творів української та зарубіжної драматургії. Найбільш яскраві з них: Возний “Наталка-Полтавка” І.Котляревського, Йосип “Ревізор” М.Гоголя, Микола “Пізня любов” О.Островського, Тесей “Федра” Ж.Расіна, Степан “Бояриня” Л.Українки.
За майстерне виконання ролі Дмитра у виставі “Повінь” В.Руснака, Бортнічук С.К. став лауреатом Закарпатської обласної премії ім. Л.Вакарова. Кращі вистави за його участю – “Біла хвороба” К.Чапека (Гален), “Бояриня” Л.Українки (Степан) було записано і неодноразово транслювались республіканським телебаченням.

Вистава “Зона” за пєсою М.Куліша “Тілетія”, в якій С.Бортнічук зіграв одну з головних ролей – Овдія Пупа, ввійшла до золотого фонду української класики на Українському радіо.
З 1992 року С.Бортнічук – актор Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького; паралельно з акторською діяльністю займав посаду завідувача трупою театру.

Вже перші роки в театрі засвідчили в його особі яскраву творчу індивідуальність. Широкий творчий діапазон: від ролей трагічних до комедійних, проникливе творче прочитання образів, гарні сценічні дані і володіння виразними голосовими і музичними здібностями дозволили йому створити галерею прекрасних образів, серед яких: Дон Жуан “Камінний господар” Л.Українки, Гарсен “За зачиненими дверима” Ж.Сартра, Директор “Дерева вмирають стоячи” А.Касона, Ротмістр “Дами і гусари” О.Фредро, Невідомий “Сто тисяч” І.Карпенка-Карого, Савка “Вовчиха” А.Ананьєва, Макухович “Євангеліє від Івана” А.Крима, Шельменко “Шельменко-денщик” Г.Квітки-Основ′яненка, Степан “Кохання у стилі Барокко” Я.Стельмаха, Джиммі «Моя дружина – брехунка» Мейо та Еннекена, Блазень «Трон і корона» за повістю Б.Грищука «Миньковецька держава», Макс Жиле «Хижачка» Е.Фабра (за О.Бальзаком), Писар «Майська ніч» М.Старицького (за М.Гоголем) та інші.

Вершиною акторської майстерності та сценічного перевтілення є створені Степаном Карповичем ролі – Миколи Задорожного у виставі «Украдене щастя» та Гірша «Для домашнього вогнища» Івана Франка.

Роботам талановитого актора притаманна висока сценічна культура, витонченість і досконалість, особлива пластичність і гнучкість.

Бортнічук С.К. є незмінним ведучим різноманітних культурно-мистецьких програм, музично-поетичних театральних вечорів.

В 2002 році провідному майстру сцени С.К.Бортнічуку присвоєно Почесне звання “Заслужений артист України”.

25 вересня 2010 року Бортнічук С.К. став Лауреатом Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького.

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads

Календар

Червень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930