kalendar2015_b

Брижань Наталія Володимирівна

Працює в Хмельницькому обласному театрі ляльок з 1978 року після закінчення режисерського відділення Кам’янець-Подільського культосвітнього училища.

Надзвичайно багатогранні творчі данні дозволили актрисі зразу і на багато років вписатись в репертуар, формувати творче акторське обличчя театру. За 33 роки  зіграно більше 60 ролей у 42 виставах діючого репертуару.

Світ казкових персонажів, створених актрисою вражає різнобарв’ям. Вміння створити напрочуд об’ємний і переконливий образ із світу дитячих фантазій, розуміти його психологію і проблеми дозволили актрисі створити цілу галерею персонажів, які надовго запам’ятовуються маленьким глядачам. Це кумедний Зайчик – „Ще раз про Червону Шапочку” С.Єфремова, який бореться зі своїм природнім страхом і перемагає, і сповнене бажанням знайти сімейний затишок Мишенятко Мицик – „Кицик-Мицик” Ю.Чеповецького, і допитливе Слоненя – „Слонення” за Р.Кіплінгом, що як і кожна дитина відкриває для себе світ, і маленьке Ведмежатко, що мріє про Друга – „Ведмежатко Рімтімті” Я.Вільковського, веселе і кмітливе поросятко Чок – „Поросятко Чок”. Образи, сповнені фольклору, народної поезії: Василинка – „Василькові рушнички” Г.Павленко, Ведуча – „Золоторогі Олені” Д.Павличка, мати Земля – „Котигорошко” Г.Усача; ліричний і кумедний Сніговичок – „Сонечко і Сніговички” О.Веселова, який здатен віддати своє життя заради інших і ще безліч тих маленьких чарівних створінь актриси, які зігрівають дитячу душу. Надзвичайно вдалими були роль Старої у виставі „Карлик Ніс” за В.Гауфом, Баби – „Дід і журавель” В.Вольського, Бабулі-Солодулі – „Зачарована мишка” А.Балінта.

Окремою сторінкою творчості актриси стала вистава „Чумацький шлях”, де вона блискуче виконує цілий ряд різноманітних ролей в поетичній притчі про легендарних чумаків. Вистава тріумфально пройшла всеукраїнськими й міжнародними фестивалями театрів ляльок, а на ХІІІ міжнародному фестивалі „Театр у валізі” – у м. Ломжа (Польща) отримала «Гран-Прі».

Образи драматичні, сповнені високого поетичного звучання, відкрили нові грані таланту актриси. Роль Матері у виставі „Тарас” за драматичною поемою Б.Стельмаха відкрив високий драматичний талант актриси. Вистава з успіхом пройшла на фестивалях „Золотий Телесик” – м.Львів, „Обереги” – м.Івано-Франківськ, другому міжнародному фестивалі театрів ляльок у республіці Крим, міжнародному фестивалі „Мистецьке Березілля. Лідери” – м.Київ. За цю роль на 2 міжнародному фестивалі театрів ляльок у республіці Крим у 2001 році актриса отримала почесне звання «Заслужений артист АР Крим».

prezudent

vru

kmu

Peremoga_banner
ProArt

Митці Хмельниччини захисникам України

ukrinform

nads

Календар

Квітень 2024
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930